Naam |
Grietien Heijndricks |
Geslacht |
Vrouwelijk |
Feit |
van 10 feb 1652 [1] |
Hypotheek |
- 10 febr. 1652: Pleun Adriaensz., marktschipper op Hulst en burger van Dordrecht, verkoopt aan Jan Gevertsz. een hypotheek van 199 gl. 10 st., verzekerd op een huis buiten de Vuilpoort, waar uithangt de Wildeman, staande tussen het huis van Dirck Arijensz. bakker en ’s herenstraat. De comparant stelt tot onderpand zijn huis op de Riedijk met het huisje daarachter, staande tussen het huis van Jan Arijensz. Buijr en het huis van Leendert Schouman. In margine: comp. Stijntgen Pleunen, namens haar moeder, Grietgen Hendricx, entoont de originele brief, waarbij blijkt dat de schuld volledig is voldaan. Schuldbrief derhalve geroyeerd op 25 april 1661. (ORA Dordrecht 778, f. 87v e.v.)
|
Feit |
van 1657 [2] |
Langstlevende testament bij Notaris Martinus Clievius te Dordrecht |
- Tot voogden over de minderjarige kinderen worden benoemd Hugo Kepelaer en Gijsbert Jansen, wijncoopper
|
Feit |
van 30 jan 1659 [3] |
Testament bij Notaris Gijsbert de Jager te Dordrecht |
Overlijden |
vóór 16 mei 1659 [4] |
Feit |
van 24 jul 1659 [5] |
Afhandeling nalatenschap Grietgen Hendricx |
- Samenvatting:
Op 24-7-1659 verschenen voor notaris Johannes Melanen te Dordrecht,
- Lieven Isaacxs van Stichelen als in echten gehadt hebbende Grietgen Hendricx za.r eerst wedu.e van wijlen Pleun Arijens, schipper, geadsisteert met Arijen Isaacxs van Stichelen sijnen broeder, ter eenre
- de heer Hugo Repelaer, schepen van Dordrecht en Gijsbert Jansz, wijncooper als testamentaire voochden over de onmondige kinderen met namen Gerrit Pleunen, out vijftien jaren, Berber PLeunen, out elf, ende Teunis Pleunen, out seven jaren; Bartholomeeus Pieters als getrout hebbende Stijntgen Pleunen; Arijen Pleunen ende Hendrick PLeunen elcx voor haer selven, t'samen kinderen ende erfgenamen vande voorn. Grietgen Hendricx za.r ter andere zijde.
Naast het eigen deel van Lieven krijgen de onmondige kinderen o.a. 250 gulden, hetgeen de gehuwde kinderen genoten hebben, 400 gulden voor Theunis PLeunen omdat hij niet wel ter been is, als hij daar niet van geneest. De rest wordt verdeeld over de kinderen. De boedel wordt gescheiden.
|
Feit |
van 13 dec 1663 [6] |
Schuldbekentenissen in boedel van Grietgen Hendricx |
- Op 13-12-1663 verschenen voor notaris Johannes Melanen te Dordrecht, Jan Reijnen vander Linden, die bekende schuldig te zijn aan notaris Johan Schoormans, administrateur van de boedel van Grietgen Hendricx, huisvr. van Lieven Isaaczs van Stichelen, de somme van 600 car. guld. etc.
Arijen Pleunen en Hendrick Pleunen, schippers leggen hierover een verklaring af.
Op 26-11-1664 wordt een verklaring opgemaakt bij notaris Johannes Melanen te Dordrecht.
Bartholomeeus Pieterss de Ridder, schipper en burger van Dordrecht is schuldig aan Johan Schoormans, notaris en administrateur in de nalatenschap van wijlen Grietgen Hendricx dr, laetst huijsvr. van Lieven Isaacxz van Stichelen, de omme van seven hondert car. guld. etc.
Stijntgen Pleunen wordt genoemd in de erfenis en als huisvrouw van de schuldenaar.
|
Persoon-ID |
I21173 |
Hennies genealogie | Laduk |
Laatst gewijzigd op |
15 jul 2024 |
Gezin 1 |
Pleun Ariensen, ged. 1 feb 1608, Dordrecht ovl. vóór 4 aug 1658 (Leeftijd ~ 50 jaar) |
Huwelijkstoestemming |
17 mrt 1630 |
Dordrecht [7] |
- JM van Dordrecht woont aen den Riedijck; Grietie Heijndricks Gerritsdr, JD van Dordr. woont in de Nieuwe Kerckstraet
|
Kinderen |
+ | 1. Stijntgen Pleunen, ged. 1 apr 1631, Dordrecht ovl. vóór 7 mrt 1676 (Leeftijd ~ 44 jaar) |
+ | 2. Arien Pleunen Smits, ged. 1 okt 1634, Dordrecht ovl. Ja, datum echter onbekend (Leeftijd ~ 54 jaar) |
+ | 3. Hendrik Pleunen, ged. 1 nov 1636, Dordrecht ovl. Ja, datum echter onbekend (Leeftijd ~ 70 jaar) |
| 4. Teunis Pleunen, ged. 1 feb 1639, Dordrecht ovl. Ja, datum echter onbekend (Leeftijd ~ 8 jaar) |
> | 5. Gerrit Pleunen van Papendrecht (Smith), ged. 14 nov 1642, Dordrecht ovl. na 16 apr 1696 (Leeftijd ~ 54 jaar) |
| 6. Jan Pleunen, ged. 13 nov 1644, Dordrecht begr. 17 mei 1647, Dordrecht (Leeftijd ~ 2 jaar) |
| 7. Lijntge Pleunen, ged. 26 aug 1648, Dordrecht ovl. vóór 1659 (Leeftijd ~ 10 jaar) |
+ | 8. Berber Pleunen, ged. 20 sep 1649, Dordrecht ovl. Ja, datum echter onbekend (Leeftijd ~ 71 jaar) |
+ | 9. Theunis Pleunen, geb. 1652, Dordrecht ovl. 9 dec 1695, Dordrecht (Leeftijd 43 jaar) |
|
Gezins-ID |
F1501402906 |
Gezinsblad | Familiekaart |