Een reis in het verleden met verrassende vergezichten
Treffers 44,851 t/m 44,900 van 48,679
# | Aantekeningen | Verbonden met |
---|---|---|
44851 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | Bode, Pietertje Janse (I18807)
|
44852 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Boode, Jannigje Jandr (I18811)
|
44853 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Bode, Jan Janszn (den Jongen) (I26023)
|
44854 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Bode, Marrichje Jans (I26024)
|
44855 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Bode, Cornelis Jansz de jongen (I26025)
|
44856 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Bode, Hilligje Jansdr (I26026)
|
44857 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Bode, Johannes Jansz (I26027)
|
44858 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Bode, Cornelia Jansz (I26028)
|
44859 | Weeskamer Jaarsveld 164/573 16-5-1713: Jan Jansz de Bode den Jongen, 28 jaar oud, meerderjarig jongman wonend te Jaarsveld meldt dat zijn moeder Jannichje Jans de Graeff, is overleden, nalatend haar weduwnaar Jans Janszn de Bode den ouden, en de kinderen: Jan(den Jongen) en zijn zus, genaamd Marrichje, oud 22 jaar en zijn broer Cornelis Janszn de Bode, oud 19 jaren, beide nog onmondig en minderjarig. Jan Jansz den Jongen wordt benoemd tot voogd. De inventaris is opgemaakt met vermelding van de goederen van Jan Janszn de Bode den ouden, oud buermeester tot Jaarsvelt ende Jannetgen Jansdr Graeff, sijne laetst overledene huijsvrouw zaliger, overleden op 28-3-1712. In zijn eerste huwelijk met Marrichje Cornelisdr Fuijck zaliger, heeft Jan Jansz de Bode den ouden, zes kinderen verwekt met namen Pieterje, Hillichje, Jannetgen, Johannes, Cornelia en Aeltgen Jansdr de Bode. Aan hen is de nalatenschap van hun moeder geleverd volgens akte van 25-10-1694.. Voogdem/excecuteurs waren: Jasper Janssen Oosterlaeck, getrouwd met Geertgen Cornelisdr Fuijck en Cornelis Jansz de Bode, omen van moeders- en vaderszijde. Volgens de huwelijkse voorwaarden met zijn tweede echtgenote d.d. 6-8-1683 heeft Jan Jansz den ouden ingebracht: de hofstede, huijsinge, berch en 3 mergen land in de polder de Graeff in Jaersvelt; nog een halve mergen buitendijks grientland, voor de polder de Wiell te Thienhoven; 10 koeen, een hokkeling, 3 kalveren, een paar, een veulen, een wagen en voorts allerhande bouwgereedschap, huisraad e.a. Na aftrek van de schulden met een waarde van 315 gulden. De bruid bracht kleren en linnen in. Er was geen gemeenschap van goederen. Als de bruid het langst zou leven zou zij recht hebben op 200 gulden en het beste bed. De bruidegom zou als langstlevende alle na te laten goederen van de bruid mogen behouden. In de boedelbeschrijving ook een huijsinge, berch, boomgaard en 1,5 mergen land in de polder de Graeff onder Jaersvelt, met gled op 4-2-1691 gekomen uit de nalatenschap van zijn vader. Het onroerend goed uit de eerste inventarisatie is verkocht aan Gerrit Reijersz Versluijs voor 2.022 gulden, waarna diverse schulden zijn afgelost. in de inventaris o.a.: boekingen voor Anthonij Pieters Vereck, getrouwd met Hillichje Jans de Bode volgens akte van 4-4-1701 en later; metselloon voor diens in 1708 nieuw getimmerde woning van Pieter Thonissen Sterck getrouwd met Pietertje Jans de Bode; van Johannes Jansz de Bode, voor het voederen van veulen, 2 pinken, 4 hokkelingen in 1711 en later; de huisraad en de kleren van de overleden Jannichje. De boedel is verdeeld op 25-5-1713. | de Bode, Aeltgen Jansdr (I26029)
|
44860 | Weeskamer Jaarsveld 169/473 15-9-1701: De erfgenamen van Dirk Maartensz van der Wal betalen f 3:0:0 aan Pietertje Jans de Boode voor twintig bollen wit brood op het begraafmaal | Bode, Pietertje Janse (I18807)
|
44861 | Weeskamer Jaarsveld 188/573 27-10-1713: Inventaris van de boedel opgemaakt door Wilmijntje Gerrits van Hagesteijn, weduwe van Jan Leendertsen Veerman, die is overleden op 11-01-1713. Jan Leendertsen was eerst getrouwd met Trijntje Barents den Boer, waarvan het contract is opgemaakt op 13-11-1704. Uit dit huwelijk is een kind geboren en nog in leven: Leendert Janszn Veerman, oud ca. 9 jaar. Voor het tweede huwelijk met Wilmijntje is geen huwelijkscontract opgemaakt. Uit het tweede huwelijk twee dochters, genaamd Margarita, oud 3 jaar en Maria oud ca. een jaar. Jan Jansz de Bode den Oude is voogd | Veerman, Jan Leendertsz (I25951)
|
44862 | Weeskamer Jaarsveld 188/573 27-10-1713: Inventaris van de boedel opgemaakt door Wilmijntje Gerrits van Hagesteijn, weduwe van Jan Leendertsen Veerman, die is overleden op 11-01-1713. Jan Leendertsen was eerst getrouwd met Trijntje Barents den Boer, waarvan het contract is opgemaakt op 13-11-1704. Uit dit huwelijk is een kind geboren en nog in leven: Leendert Janszn Veerman, oud ca. 9 jaar. Voor het tweede huwelijk met Wilmijntje is geen huwelijkscontract opgemaakt. Uit het tweede huwelijk twee dochters, genaamd Margarita, oud 3 jaar en Maria oud ca. een jaar. Jan Jansz de Bode den Oude is voogd | van Hagesteijn, Wilmijntje Gerrits (I26032)
|
44863 | Weeskamer Jaarsveld 195/473: uit de nalatenschap van Bastiaan Corneliszn Posthoorn (Vuijck) betaald aan Aagje Swanevelt te Schoonhoven voor 2 mudden kalk, vracht en onkosten en tevens voor impost aan Jasper Oosterlaan de som van f 2-13- | van Swanevelt, Aegje Claesdr (I22349)
|
44864 | Weeskamer Jaarsveld 242/573 15-12-1714: Boedelscheiding te Jaarsveld na het overlijden van Bastiaen Claessen Blom. Erfgenamen en belanghebbenden: 1 Jacob Bastiaensen Blom; 2 Claes Bastiaensen Blom; 3 Claesje Bastiaensen Blom gehuwd met Aelbert Damen de Jonch; 4 Gijsbert Abrahamszn van Wijck, weduwnaar van Adriaentje Bastiaensz Blom, die daarvoor getrouwd was met Arijen Janszn van Zuijddam, beiden overleden te Meerkerckerbroek 4.1. Dirck Arijensz Zuiddam, 16 jaar 4.2. Cornelia Arijens Zuiddam, 14 jaar 4.3. Annichje Gijsberts van Wijck, 12 jaar Hun (schoon)vader en grootvader Bastiaen Claessen is op 7-12-1714 te Jaarsveld overleden. Bij de inventaris wordt de overleden Bastiaen Claessen vermeld als weduwnaar Aeltje Jacobs Swart. Dochter Grietje is overleden zonder kinderen na te laten. Op 23-9-1689 hebben Bastiaen Claessen Blom en Aeltje Jacobse Swart voor schout en schepenen van Meerkerk hun laatste wil vastgelegd. Arien Ernsten van Oostrum, hun zwager is benoemd als voogd over de onmondige kinderen. Alle kinderen waren echter meerderjarig toen Aeltje overleed. In de nalatenschap o.a. land te Meerkerksbreok, obligaties, goud- en zilverwerk, inboedel en huisraad etc. | Blom, Bastiaen Claesz (I18716)
|
44865 | Weeskamer Jaarsveld 242/573 15-12-1714: Boedelscheiding te Jaarsveld na het overlijden van Bastiaen Claessen Blom. Erfgenamen en belanghebbenden: 1 Jacob Bastiaensen Blom; 2 Claes Bastiaensen Blom; 3 Claesje Bastiaensen Blom gehuwd met Aelbert Damen de Jonch; 4 Gijsbert Abrahamszn van Wijck, weduwnaar van Adriaentje Bastiaensz Blom, die daarvoor getrouwd was met Arijen Janszn van Zuijddam, beiden overleden te Meerkerckerbroek 4.1. Dirck Arijensz Zuiddam, 16 jaar 4.2. Cornelia Arijens Zuiddam, 14 jaar 4.3. Annichje Gijsberts van Wijck, 12 jaar Hun (schoon)vader en grootvader Bastiaen Claessen is op 7-12-1714 te Jaarsveld overleden. Bij de inventaris wordt de overleden Bastiaen Claessen vermeld als weduwnaar Aeltje Jacobs Swart. Dochter Grietje is overleden zonder kinderen na te laten. Op 23-9-1689 hebben Bastiaen Claessen Blom en Aeltje Jacobse Swart voor schout en schepenen van Meerkerk hun laatste wil vastgelegd. Arien Ernsten van Oostrum, hun zwager is benoemd als voogd over de onmondige kinderen. Alle kinderen waren echter meerderjarig toen Aeltje overleed. In de nalatenschap o.a. land te Meerkerksbreok, obligaties, goud- en zilverwerk, inboedel en huisraad etc. | Swart, Aeltje Jacobse (I18834)
|
44866 | Weeskamer Jaarsveld 242/573 15-12-1714: Boedelscheiding te Jaarsveld na het overlijden van Bastiaen Claessen Blom. Erfgenamen en belanghebbenden: 1 Jacob Bastiaensen Blom; 2 Claes Bastiaensen Blom; 3 Claesje Bastiaensen Blom gehuwd met Aelbert Damen de Jonch; 4 Gijsbert Abrahamszn van Wijck, weduwnaar van Adriaentje Bastiaensz Blom, die daarvoor getrouwd was met Arijen Janszn van Zuijddam, beiden overleden te Meerkerckerbroek 4.1. Dirck Arijensz Zuiddam, 16 jaar 4.2. Cornelia Arijens Zuiddam, 14 jaar 4.3. Annichje Gijsberts van Wijck, 12 jaar Hun (schoon)vader en grootvader Bastiaen Claessen is op 7-12-1714 te Jaarsveld overleden. Bij de inventaris wordt de overleden Bastiaen Claessen vermeld als weduwnaar Aeltje Jacobs Swart. Dochter Grietje is overleden zonder kinderen na te laten. Op 23-9-1689 hebben Bastiaen Claessen Blom en Aeltje Jacobse Swart voor schout en schepenen van Meerkerk hun laatste wil vastgelegd. Arien Ernsten van Oostrum, hun zwager is benoemd als voogd over de onmondige kinderen. Alle kinderen waren echter meerderjarig toen Aeltje overleed. In de nalatenschap o.a. land te Meerkerksbreok, obligaties, goud- en zilverwerk, inboedel en huisraad etc. | Blom, Grietje (I18835)
|
44867 | Weeskamer Jaarsveld 242/573 15-12-1714: Boedelscheiding te Jaarsveld na het overlijden van Bastiaen Claessen Blom. Erfgenamen en belanghebbenden: 1 Jacob Bastiaensen Blom; 2 Claes Bastiaensen Blom; 3 Claesje Bastiaensen Blom gehuwd met Aelbert Damen de Jonch; 4 Gijsbert Abrahamszn van Wijck, weduwnaar van Adriaentje Bastiaensz Blom, die daarvoor getrouwd was met Arijen Janszn van Zuijddam, beiden overleden te Meerkerckerbroek 4.1. Dirck Arijensz Zuiddam, 16 jaar 4.2. Cornelia Arijens Zuiddam, 14 jaar 4.3. Annichje Gijsberts van Wijck, 12 jaar Hun (schoon)vader en grootvader Bastiaen Claessen is op 7-12-1714 te Jaarsveld overleden. Bij de inventaris wordt de overleden Bastiaen Claessen vermeld als weduwnaar Aeltje Jacobs Swart. Dochter Grietje is overleden zonder kinderen na te laten. Op 23-9-1689 hebben Bastiaen Claessen Blom en Aeltje Jacobse Swart voor schout en schepenen van Meerkerk hun laatste wil vastgelegd. Arien Ernsten van Oostrum, hun zwager is benoemd als voogd over de onmondige kinderen. Alle kinderen waren echter meerderjarig toen Aeltje overleed. In de nalatenschap o.a. land te Meerkerksbreok, obligaties, goud- en zilverwerk, inboedel en huisraad etc. | Blom, Jacob Jansen (Bastiaensz) (I18836)
|
44868 | Weeskamer Jaarsveld 242/573 15-12-1714: Boedelscheiding te Jaarsveld na het overlijden van Bastiaen Claessen Blom. Erfgenamen en belanghebbenden: 1 Jacob Bastiaensen Blom; 2 Claes Bastiaensen Blom; 3 Claesje Bastiaensen Blom gehuwd met Aelbert Damen de Jonch; 4 Gijsbert Abrahamszn van Wijck, weduwnaar van Adriaentje Bastiaensz Blom, die daarvoor getrouwd was met Arijen Janszn van Zuijddam, beiden overleden te Meerkerckerbroek 4.1. Dirck Arijensz Zuiddam, 16 jaar 4.2. Cornelia Arijens Zuiddam, 14 jaar 4.3. Annichje Gijsberts van Wijck, 12 jaar Hun (schoon)vader en grootvader Bastiaen Claessen is op 7-12-1714 te Jaarsveld overleden. Bij de inventaris wordt de overleden Bastiaen Claessen vermeld als weduwnaar Aeltje Jacobs Swart. Dochter Grietje is overleden zonder kinderen na te laten. Op 23-9-1689 hebben Bastiaen Claessen Blom en Aeltje Jacobse Swart voor schout en schepenen van Meerkerk hun laatste wil vastgelegd. Arien Ernsten van Oostrum, hun zwager is benoemd als voogd over de onmondige kinderen. Alle kinderen waren echter meerderjarig toen Aeltje overleed. In de nalatenschap o.a. land te Meerkerksbreok, obligaties, goud- en zilverwerk, inboedel en huisraad etc. | Blom, Claes Bastiaensen (I26033)
|
44869 | Weeskamer Jaarsveld 242/573 15-12-1714: Boedelscheiding te Jaarsveld na het overlijden van Bastiaen Claessen Blom. Erfgenamen en belanghebbenden: 1 Jacob Bastiaensen Blom; 2 Claes Bastiaensen Blom; 3 Claesje Bastiaensen Blom gehuwd met Aelbert Damen de Jonch; 4 Gijsbert Abrahamszn van Wijck, weduwnaar van Adriaentje Bastiaensz Blom, die daarvoor getrouwd was met Arijen Janszn van Zuijddam, beiden overleden te Meerkerckerbroek 4.1. Dirck Arijensz Zuiddam, 16 jaar 4.2. Cornelia Arijens Zuiddam, 14 jaar 4.3. Annichje Gijsberts van Wijck, 12 jaar Hun (schoon)vader en grootvader Bastiaen Claessen is op 7-12-1714 te Jaarsveld overleden. Bij de inventaris wordt de overleden Bastiaen Claessen vermeld als weduwnaar Aeltje Jacobs Swart. Dochter Grietje is overleden zonder kinderen na te laten. Op 23-9-1689 hebben Bastiaen Claessen Blom en Aeltje Jacobse Swart voor schout en schepenen van Meerkerk hun laatste wil vastgelegd. Arien Ernsten van Oostrum, hun zwager is benoemd als voogd over de onmondige kinderen. Alle kinderen waren echter meerderjarig toen Aeltje overleed. In de nalatenschap o.a. land te Meerkerksbreok, obligaties, goud- en zilverwerk, inboedel en huisraad etc. | Blom, Claesje Bastiaensen (I26034)
|
44870 | Weeskamer Jaarsveld 242/573 15-12-1714: Boedelscheiding te Jaarsveld na het overlijden van Bastiaen Claessen Blom. Erfgenamen en belanghebbenden: 1 Jacob Bastiaensen Blom; 2 Claes Bastiaensen Blom; 3 Claesje Bastiaensen Blom gehuwd met Aelbert Damen de Jonch; 4 Gijsbert Abrahamszn van Wijck, weduwnaar van Adriaentje Bastiaensz Blom, die daarvoor getrouwd was met Arijen Janszn van Zuijddam, beiden overleden te Meerkerckerbroek 4.1. Dirck Arijensz Zuiddam, 16 jaar 4.2. Cornelia Arijens Zuiddam, 14 jaar 4.3. Annichje Gijsberts van Wijck, 12 jaar Hun (schoon)vader en grootvader Bastiaen Claessen is op 7-12-1714 te Jaarsveld overleden. Bij de inventaris wordt de overleden Bastiaen Claessen vermeld als weduwnaar Aeltje Jacobs Swart. Dochter Grietje is overleden zonder kinderen na te laten. Op 23-9-1689 hebben Bastiaen Claessen Blom en Aeltje Jacobse Swart voor schout en schepenen van Meerkerk hun laatste wil vastgelegd. Arien Ernsten van Oostrum, hun zwager is benoemd als voogd over de onmondige kinderen. Alle kinderen waren echter meerderjarig toen Aeltje overleed. In de nalatenschap o.a. land te Meerkerksbreok, obligaties, goud- en zilverwerk, inboedel en huisraad etc. | Blom, Adriaentje Bastiaensz (I26035)
|
44871 | Weeskamer Jaarsveld 261/473 10-5-1705: Jan Leendertsz Veerman, weduwnaar van Trijntje Barentsz, voor hemzelf als voor de erfgenamen van Arijen Leenderts zijn overleden broer, verklaart dat Jan Jans de Bode en Cornelis Jans de Boode als bloedvoogden over hem en zijn overleden broer, behoorlijk afdoening hebben gedaan van de erfenis, van hun moeder aangekomen van de grootvader Jan Jansz de Boode den ouden. | de Boode, Grietgen Jansd (I18440)
|
44872 | Weeskamer Jaarsveld 261/473 10-5-1705: Jan Leendertsz Veerman, weduwnaar van Trijntje Barentsz, voor hemzelf als voor de erfgenamen van Arijen Leenderts zijn overleden broer, verklaart dat Jan Jans de Bode en Cornelis Jans de Boode als bloedvoogden over hem en zijn overleden broer, behoorlijk afdoening hebben gedaan van de erfenis, van hun moeder aangekomen van de grootvader Jan Jansz de Boode den ouden. | Veerman, Leendert Arijss (I18459)
|
44873 | Weeskamer Jaarsveld 261/473 10-5-1705: Jan Leendertsz Veerman, weduwnaar van Trijntje Barentsz, voor hemzelf als voor de erfgenamen van Arijen Leenderts zijn overleden broer, verklaart dat Jan Jans de Bode en Cornelis Jans de Boode als bloedvoogden over hem en zijn overleden broer, behoorlijk afdoening hebben gedaan van de erfenis, van hun moeder aangekomen van de grootvader Jan Jansz de Boode den ouden. | Veerman, Jan Leendertsz (I25951)
|
44874 | Weeskamer Jaarsveld 261/473 10-5-1705: Jan Leendertsz Veerman, weduwnaar van Trijntje Barentsz, voor hemzelf als voor de erfgenamen van Arijen Leenderts zijn overleden broer, verklaart dat Jan Jans de Bode en Cornelis Jans de Boode als bloedvoogden over hem en zijn overleden broer, behoorlijk afdoening hebben gedaan van de erfenis, van hun moeder aangekomen van de grootvader Jan Jansz de Boode den ouden. | Veerman, Arijen Leendersz (I25952)
|
44875 | Weeskamer Jaarsveld 261/473 10-5-1705: Jan Leendertsz Veerman, weduwnaar van Trijntje Barentsz, voor hemzelf als voor de erfgenamen van Arijen Leenderts zijn overleden broer, verklaart dat Jan Jans de Bode en Cornelis Jans de Boode als bloedvoogden over hem en zijn overleden broer, behoorlijk afdoening hebben gedaan van de erfenis, van hun moeder aangekomen van de grootvader Jan Jansz de Boode den ouden. | den Boer, Trijntje Barentsz (I25953)
|
44876 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | van Oostrum, Pieter Arijens (I8003)
|
44877 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | van Oostrum, Arien Eerstenz (I18698)
|
44878 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | Blom, Marigje Claes (I18699)
|
44879 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | van Oostrum, Marrichjen Ariens (I18700)
|
44880 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | van Oostrum, Ernst Ariensz (I18704)
|
44881 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | van Oostrum, Maiken Adriaans (I18793)
|
44882 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | van Oostrum, Thomas Ariensz (I18795)
|
44883 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | van Oostrum, Claasje (I18797)
|
44884 | Weeskamer Jaarsveld 272/473 1-11-1706: Inventaris van de nalatenschap door Grietge Claesse Blom weduwe en boedelhoudster van Arijen Ernsten van Oostrum in zijn leven buerm.r van Jaarsveld. Zij waren gehuwd zonder huwelijkse voorwaarden en hadden geen testament. Zij hebben 6 kinderen in leven en meerderjarig: Tomas, Maechie, Ernst, Claesje, Marrchje en Pieter Arijense van Oostrum. In de boedelbeschrijven o.a.: obligaties en rentebrieven; goud- en zilverwerk; f 687 contant geld; 49 kazen, koeien, boter, worsten, rookvlees, een hammetje, appelen; melkgereedschappen, tarwe, bonen, haver, hooi; linnen en kleren, 4 bedden; tinnen-, koperen-, en ijzeren eet- en kookgerei; meubels; aardewerk. Enkele van de uitgaven en ontvangsten: Tomas Arijense van Oostrum ontvangt nog f 30,- loon voor het ploegen van het land en andere arbeid; Pieter Arijnse van Oostrum betaalt f 38,- voor een paard en f 7 voor rijsen (waarschijnlijk wilgetakken). Aan Mr. Gerrart Emans wordt pacht betaald voor een hofstede en 20 margen land. Marrichie Arijnse van Oostrum ontvangt f 40,- voor haar werk als dienstmaagd. Voor het rouwmaal de volgende consumpties: 4 tonnen bier, 60 st. zoute vis, brood, biscuit, suiker, een vet kalf e.a. 10-11-1706: Afhandeling van de nalatenschap met de kinderen: Tomas, Ernst en Piter Adriaense van Oostrum; Maechie Adriaense van Oostrum, weduwe van Nijs Janse ter Louw; Cornelis Verbree als man en voogd van Marrichje Adriaense van Oostrum; samen ook voor Dirck den Bootsman getrouwd met Claesie Arijnse van Oostrum. | den Bootsman, Dirck Cornelisz (I25954)
|
44885 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Vinck, Claes Cornelissen (I18864)
|
44886 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Maet alias Vinck, Cornelis Claesz (I25867)
|
44887 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Maet, Adriaen Cornelisz (I25868)
|
44888 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Vinck, Aeltgen Cornelisdr (I25873)
|
44889 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Maeth alias Vinck, Jan Cornelisz (I25875)
|
44890 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Maet, Meijnscken Cornelisse (I25887)
|
44891 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Vinck, Neeltje Cornelisse (I25899)
|
44892 | Weeskamer Jaarsveld 357/473 21-2-1654: Rekening van de boedel van Marrichien Jans weduwe van Cornelis Claessen Maeth over de jaren 1652 en 1653. Vermeld o.a.: Adrijaen Cornelis Maeth moet f 250,- betalen voor landpacht. Daarop worden kosten en het onderhoud van zijn moeder in minderling gebracht. De volgende personen krijgen 1/6 deel uit te boedel: Claes Vinck, Arijen Maeth, Jan Vinck, Eerst de Jongsten, Arijen Peters Bunninck, Jan Jacobs Rietvelt. De 3 dochters lijken overleden te zijn. De hierboven genoemde 3 schoonzonen krijgen naast geld ook nog huishoudelijke artikelen voor hun kinderen (de kleinkinderen van Cornelis Claesz Maeth) | Jans, Marrichien (I25955)
|
44893 | Weeskamer Jaarsveld 380/473 9-11-1655: Inventaris gedaan door Alida van Esvelt weduwe van Jan Cornelisz Verwoert. In de boedel o.a.: 8 morgen land gelegen in de polder van Overnes als Vogelesangh, daarvan een deel van Dirck Verwoert en het kind van Geertgen Verwoerd en Willem Verwoert. Nog 3 mergen land geleden in de Polder de Wiel aan het Huis van Jaarsvelt. Nog 3 mergen land in de polder de Wiel. Verder nog obligaties, levende have, bouwgereedschap, huisraad, het gewas, koren en voer in de bargen en op het veld. De weduwe belooft haar kind te onderhouden, te leren lezen en schrijven. Dirck Verwoert en Willem Verwoert zijn voogden over het kind. | Verwoert, Jan Cornelisz (I18816)
|
44894 | Weeskamer Jaarsveld 380/473 9-11-1655: Inventaris gedaan door Alida van Esvelt weduwe van Jan Cornelisz Verwoert. In de boedel o.a.: 8 morgen land gelegen in de polder van Overnes als Vogelesangh, daarvan een deel van Dirck Verwoert en het kind van Geertgen Verwoerd en Willem Verwoert. Nog 3 mergen land geleden in de Polder de Wiel aan het Huis van Jaarsvelt. Nog 3 mergen land in de polder de Wiel. Verder nog obligaties, levende have, bouwgereedschap, huisraad, het gewas, koren en voer in de bargen en op het veld. De weduwe belooft haar kind te onderhouden, te leren lezen en schrijven. Dirck Verwoert en Willem Verwoert zijn voogden over het kind. | van Esvelt, Aeltgen (I25864)
|
44895 | Weeskamer Jaarsveld 382/473 16-8-1656: Regeling voor de minderjarige weeskinderen van Arijen Cornelisz Maeth verwekt bij Jannichen Jans met name: Jan Arijens, toekomende kerstmis 7 jaar; Willemtgen Arijensdr. oud 5 jaar en Meijnsien Jansdr (sic. Arijensdr), oud toekomende allerheiligen 3 jaar. De voogden sluiten een overeenkomst met Arijen Cornelisz Maeth, weduwnaer van de Jannetgen Jans, geassisteert met Claes Cornelisz Vinck zijn broer en anderzijds met Jan Aertsz Verleck, Huijbert Claessen, oud omen? met Crijn Jorisz behout oom van de kinderen. De weduwnaar behoudt de boedel met levende have, koren in de bargen op het veld op voorwaarde van onderhoud en opvoeding van zijn kinderen. Als de kinderen 20 jaar worden of trouwen, zal aan hen o.a. een derde deel van 1800 gulden worden uitgekeerd. Vermeld in de boedel 7 morgen land gekocht van Jan Gerritsz Keijser met de huijsinge bergen en getimmerte daar op staand, gelegen in de polder van Overnes en Vogelesangh. Geaccordeerd door schout en schepenen op 11-9-1656 | Maeth alias Vinck, Willemtje Ariens (I18428)
|
44896 | Weeskamer Jaarsveld 382/473 16-8-1656: Regeling voor de minderjarige weeskinderen van Arijen Cornelisz Maeth verwekt bij Jannichen Jans met name: Jan Arijens, toekomende kerstmis 7 jaar; Willemtgen Arijensdr. oud 5 jaar en Meijnsien Jansdr (sic. Arijensdr), oud toekomende allerheiligen 3 jaar. De voogden sluiten een overeenkomst met Arijen Cornelisz Maeth, weduwnaer van de Jannetgen Jans, geassisteert met Claes Cornelisz Vinck zijn broer en anderzijds met Jan Aertsz Verleck, Huijbert Claessen, oud omen? met Crijn Jorisz behout oom van de kinderen. De weduwnaar behoudt de boedel met levende have, koren in de bargen op het veld op voorwaarde van onderhoud en opvoeding van zijn kinderen. Als de kinderen 20 jaar worden of trouwen, zal aan hen o.a. een derde deel van 1800 gulden worden uitgekeerd. Vermeld in de boedel 7 morgen land gekocht van Jan Gerritsz Keijser met de huijsinge bergen en getimmerte daar op staand, gelegen in de polder van Overnes en Vogelesangh. Geaccordeerd door schout en schepenen op 11-9-1656 | Maet, Adriaen Cornelisz (I25868)
|
44897 | Weeskamer Jaarsveld 382/473 16-8-1656: Regeling voor de minderjarige weeskinderen van Arijen Cornelisz Maeth verwekt bij Jannichen Jans met name: Jan Arijens, toekomende kerstmis 7 jaar; Willemtgen Arijensdr. oud 5 jaar en Meijnsien Jansdr (sic. Arijensdr), oud toekomende allerheiligen 3 jaar. De voogden sluiten een overeenkomst met Arijen Cornelisz Maeth, weduwnaer van de Jannetgen Jans, geassisteert met Claes Cornelisz Vinck zijn broer en anderzijds met Jan Aertsz Verleck, Huijbert Claessen, oud omen? met Crijn Jorisz behout oom van de kinderen. De weduwnaar behoudt de boedel met levende have, koren in de bargen op het veld op voorwaarde van onderhoud en opvoeding van zijn kinderen. Als de kinderen 20 jaar worden of trouwen, zal aan hen o.a. een derde deel van 1800 gulden worden uitgekeerd. Vermeld in de boedel 7 morgen land gekocht van Jan Gerritsz Keijser met de huijsinge bergen en getimmerte daar op staand, gelegen in de polder van Overnes en Vogelesangh. Geaccordeerd door schout en schepenen op 11-9-1656 | Jans, Janneken (I25869)
|
44898 | Weeskamer Jaarsveld 382/473 16-8-1656: Regeling voor de minderjarige weeskinderen van Arijen Cornelisz Maeth verwekt bij Jannichen Jans met name: Jan Arijens, toekomende kerstmis 7 jaar; Willemtgen Arijensdr. oud 5 jaar en Meijnsien Jansdr (sic. Arijensdr), oud toekomende allerheiligen 3 jaar. De voogden sluiten een overeenkomst met Arijen Cornelisz Maeth, weduwnaer van de Jannetgen Jans, geassisteert met Claes Cornelisz Vinck zijn broer en anderzijds met Jan Aertsz Verleck, Huijbert Claessen, oud omen? met Crijn Jorisz behout oom van de kinderen. De weduwnaar behoudt de boedel met levende have, koren in de bargen op het veld op voorwaarde van onderhoud en opvoeding van zijn kinderen. Als de kinderen 20 jaar worden of trouwen, zal aan hen o.a. een derde deel van 1800 gulden worden uitgekeerd. Vermeld in de boedel 7 morgen land gekocht van Jan Gerritsz Keijser met de huijsinge bergen en getimmerte daar op staand, gelegen in de polder van Overnes en Vogelesangh. Geaccordeerd door schout en schepenen op 11-9-1656 | Maet, Jan Arijens (I25956)
|
44899 | Weeskamer Jaarsveld 382/473 16-8-1656: Regeling voor de minderjarige weeskinderen van Arijen Cornelisz Maeth verwekt bij Jannichen Jans met name: Jan Arijens, toekomende kerstmis 7 jaar; Willemtgen Arijensdr. oud 5 jaar en Meijnsien Jansdr (sic. Arijensdr), oud toekomende allerheiligen 3 jaar. De voogden sluiten een overeenkomst met Arijen Cornelisz Maeth, weduwnaer van de Jannetgen Jans, geassisteert met Claes Cornelisz Vinck zijn broer en anderzijds met Jan Aertsz Verleck, Huijbert Claessen, oud omen? met Crijn Jorisz behout oom van de kinderen. De weduwnaar behoudt de boedel met levende have, koren in de bargen op het veld op voorwaarde van onderhoud en opvoeding van zijn kinderen. Als de kinderen 20 jaar worden of trouwen, zal aan hen o.a. een derde deel van 1800 gulden worden uitgekeerd. Vermeld in de boedel 7 morgen land gekocht van Jan Gerritsz Keijser met de huijsinge bergen en getimmerte daar op staand, gelegen in de polder van Overnes en Vogelesangh. Geaccordeerd door schout en schepenen op 11-9-1656 | Maet, Meijnsien Ariensdr (I25957)
|
44900 | Weeskamer Jaarsveld 385/473 1-11-1658: Uitkoop tussen Jan Jansen Bode als weduwnaer van Gijsbert(je) Frans zijn tweede huisvrouw en tussen Aeltgen Fransen, zuster van de overledene met Harmen Jansz Vuijck als vader en Willm Roochus als oom en bloedvoogd van de kinderen van Gijsbertgen Fransen de eerste anders genaamd Arijaentgen Fransen, halve zuster. | Bode, Jan Jansz (I18433)
|
Gegevens mogen worden overgenomen met bronvermelding. Wegens auteursrecht kunnen afbeeldingen niet worden gekopieerd.